Grawerowanie w drewnie jako najtrwalsza metoda zdobienia
22 stycznia 2020

Grawerowanie w drewnie jako najtrwalsza metoda zdobienia

Autor Postu: grawlas

Stwierdzenie, iż grawerowanie w drewnie jest najtrwalszą metodą zdobienia jest jak najbardziej trafne. Trwałość graweru w drewnie wynika z faktu, iż grafika została wyryta w materiale, a nie jak w przypadku nadruku, który jest nakładany bezpośrednio na materiał.

Po procesie znakowania tą metodą nie ma żadnej możliwości zeskrobania takiego znakowania. Ponadto grawery na projekcie produktu wyglądają bardzo elegancko i dokładnie wykonane. Kolor znakowania zależny jest od podłoża, z jakiego korzystało się podczas tego procesu. Zatem inny kolor powstanie na drewnie, bądź na sklejce. Ta metoda idealnie sprawdza się w drewnie jak i materiałach drewnopochodnych.

Przeważnie proces graweru wykonuje się na powierzchni płaskiej lub walcowatej, lecz do tej drugiej trzeba zastosować odpowiednio skonfigurowaną z ploterem obracarkę przedmiotu wokół jego własnej osi. Taka obracarka pomoże nam wygrawerować znak na przedmiocie walcowatym jak np. drewniany wałek do ciasta.

Czas pracy plotera i koszty wykonania zdobienia tą metodą są zależne od powierzchni, na której docelowo ma znaleźć się grawer.

  • Rejestracja

Zarejestruj się

Przypomnij hasło

Zapomniałeś hasła? Podaj nazwę użytkownika albo adres e-mail. Otrzymasz w e-mailu link do stworzenia nowego hasła.